+++ HOMEPAGE

+++ BIOGRAFIE
+++ DISKOGRAFIE
+++ GALERIE
+++ ANNA
+++ PETER
+++ DOTAZNÍK
+++ ROZHOVORY
+++ FANS
+++ GÄSTEBUCH
+++ ODKAZY
+++ KONTAKT
+++ NEWSLETTER

WERBUNG

BIOGRAFIE
1991
Prosinec: AnNa potkává Petera v jeho prvním bytě v Berlíně - 2. zadní dvůr, záchod o půl schodiště níž. Zajiskřilo to okamžitě a vytvořili první titul v Peterově kuchyni.

1992
Píšou písničky jako diví a nahrávají je na kazety. A konečně se poprvé odváží na scénu. Fiasko bez konce. Další výstupy. A je to stále lepší. Při jednom výstupu natrefí na Toma Müllera (producent Niny Hagen), ten s nimi chce okamžitě spolupracovat. Brzy následuje první tvorba ve studiu. V prosinci je venku debutové album SOUBRETTE WERD' ICH NIE . AnNa a Peter jsou hrdí. To album bylo tenkrát velký neúspěch. Dnes je z něj kult. Také kvůli "Ich geh auf Glas", "Königin" nebo "Schlampenfieber".

1993
Jde to dál. S novými písničkami, s dalšími výstupy na živo (které jsou stále lepší) a s pomalu rostoucím společenstvím fanoušků. V létě a na podzim jdou AnNa a Peter znovu do studia, aby mohli pracovat na novém albu. Tu a tam hrají tam, kde je chtějí. Od jejich producenta dostávají každý měsíc kapesné - to je drží nad vodou. A také to uchovává jejich záda a hlavu volnými, aby se mohli věnovat výhradně své hudbě.

1994
NUR EINMAL NOCH - tak se jmenuje druhé album, vychází na jaře a zní už mnohem líp. Tajemný tip Rosenstolz pobavil a především se hrál živě, takže přes pulty už putuje více CéDéček. K písničce Nur einmal noch točí nízkorozpočtové video, které čas od času běží na jedné berlínské regionální televizní stanici. Neobyčejný úspěch v Berlíně: koncertní klub Die Wabe je s 300 lidmi téměř vyprodán, nálada je euforická, koncert je vřící oslava. A tohle album přináší klasické písničky od Rosenstolz pro každý čas - "Die Zigarete danach" a "Nur einmal noch".

1995
Mezitím pracují AnNa a Peter na jejich třetím albu. Bude se jmenovat MITTWOCH IS' ER FÄLLIG a má přinést průlom. Investují půl svého života a všechny své peníze do drahé produkce videa, k vytvoření jednoho klipu, který pak nebude vysílán na žádné televizní stanici. Ale: jejich turné jsou delší, skupina lepší, kluby větší. V Berlíně se odváží udělat velký krok a zamluví si pro své aktuální turné Metropol. Tisíc lístků bylo brzy vyprodáno, takže museli stanovit dodatečný koncert. První pocit šílenství. Album se naproti tomu ale plahočí přes pulty. Ale fanoušci je milují. Písnička "Lachen" se stává hymnou. A bez ní se také dnes neodehraje jediný koncert Rosenstolz. Zcela směle točí i k ní videoklip. Ten ovšem není zveřejněn a ani vysílán. Jedinou výjimkou je i tady berlínská regionální televizní stanice, která drží jejich vlajku s velkou chutí vysoko.

1996
Rozhodující krok: I větší "plattenfirmy" (to jako vydavatelství) si všimly, že Rosenstolz existují. A tak mění AnNa a Peter Traumton za Polydor. Budoucnost se nádherně rýsuje. Teď by konečně mohl vyjít ten vytoužený skok do hitparád. Vydávají uvolněně a plni nadšení své nové album OBJEKT DER BEGIERDE. To je ono! Společenství fanoušků se zvdvojnásobuje a ztrojnásobuje... Begierde letí do vzduchu! Sex im Hotel je smělá píseň - výkop. Za to ale žádné video od plattenfirmy. A také žádná VIVA nebo MTV. Album běží dobře, ale hitparády zasáhne jen poskromnu. Na živo se to stává pomalu větším a v malých halách je příliš těsno. Propagace od úst k ústům funguje znamenitě a tak lidé chodí na koncerty, aby si své objekty touhy mohli užít zblízka a naživo.

1997
S námahou jde žebříček nahoru. DIE SCHLAMPEN SIND MÜDE - tak se jmenuje podzimní album. A vytrvalost se pomalu začíná vyplácet. Album vyskočí na 33. místo v hitparádě a dokonce se tam pár týdnů udrží. Bez vysílání v rádiu a televizi. Ale s láskou fanoušků, která nemá hranic. Zimní turné všude zanechá nadšená srdce a divoké duše. AnNa a Peter píšou svou první malou knížku, protože je vyhledalo jednoho nakladatelství, a pojmenují ji Lieb mich wenn du kannst, nimm mich, nimm mich ganz. Tam vypráví vše, co se vyprávět dá. Teď mají pocit, že jsou na správné cestě.

1998
Tady je to problematické. Jsou tázáni, jestli by neměli chuť spolupracovat na německém předběžném rozhodnutí ke Grand Prix. Ne, to vlastně není jejich věc, vůbec ne. Ale: tato schow by se měla stát revoluční, oprášenou, mladou. Pak přece jen - ano! Startují s Herzensschöner, stávají se druhými za Guildo Hornem, skrytě jsou ale vítězi. Zázračné! Sympatie přicházejí ze všech stran. Písnička to zvládla i v hitparádě a jde na 32 místo. Je tu téměř oslavná nálada. Teď, po pěti albech, je na čase poskládat to nejlepší na jedno CD. To se nakonec jmenuje ALLES GUTE a je dobré. Především udělá neuvěřitelné: umístí se přímo z nuly na desítce v hitparádě. A teď?

1999
Vydávají ZUCKER. Toto album jde hned na dvojku a zůstává týdny v hitparádě. Zucker-Turné je grandiózní. Tak bezvadné, že je nahrané na CD: ZUCKERSCHLAMPEN: LIVE jde přímo na páté místo. Tu a tam se Rosenstolz spojí s Hella von Sinnen zum Traum-Triem a odevzdávají s Ja, ich will jedno zcela osobní a silné veřejné prohlášení k homosexuálnímu manželství. S hvězdným režisérem Marcusem Sternbergem točí pestrý klip. Ten ovšem není odvysílán. Nikdo skutečně neví proč. No a!

2000
Rosenstolz matou a překvapují! S Amo vitam přinášejí latinský song. Marcus Sternberg točí jednoduchý, ale esteticky náročný klip. A hudební stanice útočí! Aktuální album se jmenuje KASSENGIFT ale jako by to už ani nebyli Rosenstolz! Střelí přímo do jedničky v hitparádě, je zlaté a zůstává na dalších jedenáct týdnů v hitparádě. Na turné je namačkáno a těsno, ačkoli se už přestěhovali do větších hal. AnNa a Peter si užívají a baví se.

2001
Na jaře je tu něco speciálního: Doppel-CD-Edition Total Eclipse/ Die schwarze Witwe - Rosenstolz v duetu s Ninou Hagen a Marcem Almondem. Dost šílnený! Právě - jsou to Rosenstolz!

Nové album se v tomto roce vydávat nebude. Zato ale bude po úspěšném Sanfte Verführer Tour singl. S ES KÖNNT' EIN ANFANG SEIN se vydávají Rosenstolz novou cestou. Přímý pop s dobrými háky. Singl jde z nuly na osmičku v hitparádě a drží se tam celkem dvanáct týdnů. Dobrý rok!

2002
V létě je tu žhavě nový singl Sternraketen. Vypadá to, jakoby mnozí čekali na veselý popový song. AnNa a Peter vklouznou do křiklavě oranžových obleků od Adidas a honí ve videu imaginární ufony. Následující album zní naléhavě MACHT LIEBE, jde na třetí místo a je hitparádami 22 týdnů milované. Následné turné je vyprodané, má 100 000 diváků a je tak nějak čistě šílené. Jenom v Berlíně musejí Rosenstolz pořádat sedm koncertů ve vyprodané Columbiahalle.

Na podzim je tu druhý singl z alba Es tut immer noch weh. Jeví se jako plné Maxi se čtyřmi dalšími novými songy. Mezi nimi i LAUT - balada, která se na koncertech postará o rozruch. K Es tut immer noch weh točí Jörn Heitmann geniální video, které je později oceněno Vivou - dostanou Comet. Velkolepé video! Mezitím slavili AnNa a Peter dvacetileté jubileum s Nenou a zpívali s ní "Du kennst die Liebe nicht".

A ještě něco: v létě si Peter bere svého přítele Ulfa - za velkého povyku a s patřičným zájmem médií. Den před Vánocemi ho následuje AnNa a slaví také svatbu, to ale téměř tajně a zcela tiše.

2003
Vlastně byla vyhlášená pauza. Ale v lednu ve studiu vzniká WAS KANN ICH FÜR EURE WELT a to musí jednoduše ven! Takže: jeden extra singl v květnu, který nadělá pořádný kravál. Z nuly na dvanácté místo v hitparádě a devět týdnů v ní. Předtím už ale dostali v únoru ECHO-trofej, která se vyjímá ve vytrýně.

Naživo je naživo! To fanoušci vědí (a milují to), a to ví i AnNa s Peterem a nechají jeden ze svých koncertů nahrát. V červnu je tu LIVE AUS BERLIN, Macht Liebe Tour na CD a DVD. Emocionální lahůdka pro fanoušky a úžasná možnost pro všechny ostatní objevit Rosenstolz.

V létě je tu první Rosenstolz Open Air Tour. Mezi nebem a zemí. Naživo a venku. Zakončení turné v Berlíně se 17 000 fanoušky. Sen! Po dovolené a relaxování se jde opět do studia. Mělo by to vynést nové album.

2004
Nový singl LIEBE IST ALLES vychází v březnu. Pro točení klipu si mohli dovolit renomovaného režiséra jménem Philipp Stölzl (Evanescence, Madonna). Nové studiové album je tady.

Po roce plném práce je tady HERZ. Nejosobnější, nejbližší a nejpravdivější co mohli dát...